Yeni Suzuki Jimny 2019: Son Haberler

Japon markasının kompakt SUV'u, zamanın etkisine tabi olmayan, gerçek rogue'lerin muhteşem kohortuna dahil edildi. Bu şirket Gelendewagen ve yakın zamana kadar Defender'ı içermektedir. Kompakt boyutuna rağmen, Suzuki Jimny sürekli köprüler tarafından yönlendirilen güçlü bir çerçeve üzerine monte edilmiştir. Bir SUV'a yakışır olarak, şanzımanlar elektronik olarak kontrol edilen kaplinleri kullanmaz: Dört tekerlekten çekiş, dürüst bir mekanik işleyiş yardımıyla rijit şekilde bağlanır. Tabii ki aşağı bir sıra var.

Temel değerlere uygun olarak, ergonomi ve modern tasarım Japon SUV'un gücü değildir. Fotoğrafa bakarak, 2019 Suzuki Jimny bu durumu biraz düzeltti. Yol dışı potansiyel aynı zamanda acı çekti mi? Bu konuyu detaylı olarak inceliyoruz.

Suzuki Jimny 2019 Fotoğraf

Ne zaman satılıktır?

Her şeyden önce, Suzuki Jimny 2019 Tokyo Otomobil Fuarı'nda (Ekim 2018) gösterilecek. Dünya pazarlarına girmeden önce Cenevre Otomobil Fuarı'ndaki prömiyer daha sonra yapılacak. İlginçtir, Japonya'da, SUV iki versiyonda mevcut olacak:

 • Normal genel boyutlarda, yanı sıra diğer pazarlarda - Jimny Sierra adı altında.
 • Jimny adı altındaki azaltılmış varyant, “K-arabalar” olarak adlandırılan tercihli kategoriye girilir. Motor 64 hp kapasiteli 0.66 küp, şanzıman değişmeden kalır. Arka kapıdaki yedek tekerlek eksiktir, sonuç olarak, uzunluk 3395 mm'ye düşürülür. Buna ek olarak, "kesilmiş versiyon" üzerinde tekerlek yuvası uzantıları yoktur ve köprüler daha küçük bir genişliğe sahiptir.

Üreticiden en son haberler: Rusya'da, yeni Suzuki Jimny'nin satışları 2019'un başlarında başlayacak. Pazar sadece tam boy sürüm olarak sunulacak.

Teknik ekipman

Gövdenin ve kaidenin boyutları neredeyse değişmeden kalmıştır, ancak köprüler daha da genişlemiştir: Pist 40 mm'den 1395 mm öne ve arkadan 1405 mm'ye çıkarılmıştır. Bu, yamaçlara stabilite katacaktır. 210 mm'ye kadar arttırılmış boşluk nedeniyle zorlanmış ölçü.

Diğer değişiklikler:

 • çerçeve daha sert ve biraz daha ağır oldu;
 • opsiyonel (önceki jenerasyonda) sınırlı kaymalı diferansiyel artık temel ekipmana dahil edilmiştir;
 • Direksiyon (sonsuz-silindir) aynı kaldı, bir damper eklendi;
 • Hala 1.3 litre motoru değiştirmek için, bir aspire 102 hp kapasiteli 1.5 litre dağıtılmış enjeksiyon ile sunulmaktadır;
 • Elektronik sadece bir iniş yardım sistemi ile temsil edilir.

Redüktörler aynıdır - 5 vitesli manuel şanzıman veya 4 vitesli otomatik şanzıman.

Yeni vücut Suzuki Jimny 2019

"Gelika" dan farklı olarak, Japon tasarımcıları sadece oranlarını korudu. Paneller tamamen farklı ve formlar daha açısal hale geldi, off-road çocuğunun “çocuksu spontanlığı” ortadan kayboldu. Ciddi acımasız görüntü sadece boyutlarından dolayı acı çekebilir.

Suzuki Jimny 2019 yeni karoser

Izgara şimdi plastik bir Willis tarzı trim ile çerçevelenmiştir. Tüm plastik parçalar (tampon, radyatör, tekerlek ark uzantısı) gövde renginden farklıdır.

Kabinde eski Jimny'yi tanımıyordu. Büyük bir navigasyon ekranı, devasa yardımcı sistem kolları olan açılı ön panel. Bununla birlikte, klasiklere tecavüz etmemişlerdi: elden çıkarma modlarının değiştirilmesi, manivela yardımıyla manüeldir.

 • Suzuki Jimny 2019 fotoğraf iç
 • Suzuki Jimny 2019 Salon Fotoğrafları

Ancak kabinin arkası, ikinci sıradaki yolcular için rahat bir yüzey ve ekstra alan (+40 mm) aldı. Üçüncüsü doğru olan bagaj miktarı (vücut boyutları aynı kalır). Ancak yolcu koltukları olmadan (kolayca katlanırlar), boyutu 830 litreye çıkarılır.

Geliştirilmiş ve güvenlik:

 • Yeni sistem Güvenlik Desteği, yoldaki şeritleri izler, otomatik olarak yavaşlar, ışığı değiştirir ve trafik işaretleri hakkında uyarır.
 • 4 hava yastığı eklendi - şimdi altı tane var.

Rakipler ve sınıf arkadaşları: Land Rover Defender 90, Mitsubishi Pajero Mini, Jeep Wrangler, Chevrolet Niva.

Related news

Yeni Suzuki Jimny 2019: Son Haberler image, picture
Yeni Suzuki Jimny 2019: Son Haberler 3


Yeni Suzuki Jimny 2019: Son Haberler 75


Yeni Suzuki Jimny 2019: Son Haberler 1


Yeni Suzuki Jimny 2019: Son Haberler 24


Yeni Suzuki Jimny 2019: Son Haberler 88


Yeni Suzuki Jimny 2019: Son Haberler 28


Yeni Suzuki Jimny 2019: Son Haberler 82