Dombay. 2018-2019 kışında dinlen

Kuzey Kafkasya'nın ortasında, Karaçay-Çerkesya'nın Teberda havzasında, Dombay köyü yer alır. Yirminci yüzyılın başından itibaren, bu yer kış sporları ve seyahat tutkunları tarafından ziyaret edildi, ancak Sovyetler Birliği'nin çöküşünden sonra kayak merkezi turist altyapısı gelişmeye ve seviyesini yükseltmeye başladı, böylece büyük spor etkinlikleri gerçekleşti orada yer. Oteller, oteller, kahve ve restoranlar yan yana yer alır ve teleferikler.

İÇERİK

Kışın 2018-2019'da Dombay'da dinlenin

Tatilinizi Dombai'da geçirmek için bir takım soruları öngörmeniz gerekir:

 1. Tesise nasıl gidilir?
 2. Nerede yaşamak ve yemek
 3. Parçalar, asansörler ve bunlara nasıl ulaşılacağı
 4. Ne görmek ve yürüyüş yapmak (konumlar ve eğlence),
 5. Dikkat edilmesi gereken hediyelik eşyalar, bu eşsiz satın alınabilir.

Dombay. 2018-2019 kışında dinlen

Dombai'ya nasıl gidilir?

Belirli bir hedefe ulaşmanın dört yolu vardır:

 • uçakla,
 • otobüsle,
 • arabayla,
 • trenle.

Dombai havaalanında havaalanı yok. Eğer Moskova'dan uçarsanız, o zaman en yakın havaalanı Mineralnye Vody'dir, buradan 230 km uzaklıktaki otobüs, taksi, araba ile kiralanması gerekir.

Ayrıca, istasyon köyde değil, Pyatigorsk, Nevinnomyssk veya Mineralnye Vody'e ve oradan da listelenen ulaşım türlerine ulaşabilirsiniz. Bu şehirlerin istasyonlarından bir taksi alırsanız 2000 -3000 ruble vermeniz gerekecek.

Dombai otobüsle (28 saat yolda) almak uygun ve ucuz. Moskova'nın otobüsleri TV, WC, sıcak su ve rahat oturma ile rahattır. Biletleri hemen geri alırsanız, tasarruf edebilirsiniz.

Kendi aracınızı sürdüğünüzde, 1600 km'lik yol ortalama 20 saat sürecektir. M-4 "Don" otoyolunda ilerlemeye değer.

Konaklama ve yemek

Geçtiğimiz 20 yıl boyunca Dombai'da turistler için birçok tesis inşa edildi. Seçim harika ve fiyat ve servis açısından değişiyor. Ancak, check-in saatini, Yılbaşı ve Noel'de dikkate almaya değerdir ve dönemin ortasında otellerin bolluğuna rağmen hiçbir oda yoktur, bu nedenle erken rezervasyon ve fiyatlardan yararlanmanız gerekir. Zaman 3,000 ruble. Kayak tesisinin sonunda otel odalarının maliyeti% 50'ye düşürülmüştür. En ucuz seçenek, özel sektörde bir oda veya daire kiralamak olacaktır ve Snow Leopard Hotel, oyun odası olduğu için çocuklu aileler için idealdir.

Tablo, Ocak ayında 1 kişi için konaklama seçeneklerini ve fiyatları gösterir:

isim Maliyet, sürtünme.
Sob Dombai 500'den
Otel Dikey 1000'den
Otel kompleksi Sky Hotel 1008'den
Otel Yıldızı 1400’ten
Grand Hotel Kompleksi 4000'den

Köyün topraklarında, elverişli konumdaki tüm yemek tesislerinin pencerelerinden ve açık zarif manzaralardan oluşan yaklaşık 20 kafe ve restoran bulunmaktadır. Tüm güçlerini harcayan özellikle aktif spor taraftarları utanç veremez ve odanıza kahve veya alkolsüz mulled şarap siparişi veremez. Yemek ucuzdur, bir kişi 300-800 ruble için tam bir yemek yiyebilir.

Dombai rotaları ve asansörler

Dombay'da, profesyoneller ve ekstrem spor tutkunları için daha uygun olan pistlere ve kapalı pistlere binebilirsiniz.

Üç tip döşeli yol vardır:

 1. Yeni başlayanlar için - yeşil parçalar, pürüzsüz, çarpma olmadan, zor dönüşler. Çocuklar için harika.
 2. Aşıklar için - değişken rölyefli mavi yollar.
 3. Profesyoneller için - kırmızı parçalar.

Dombay. 2018-2019 kışında dinlenin.Konuklar, özel sektör, fiyatlar

Kayakçıların bir helikopterden yüksekliğe inmesi, dik ve tehlikeli alanların eğitmenlerle (kara yollar) inmesi planlanmaktadır. Bu izler sporcular için yatırılmamış ve bilinmemektedir. Bu zevk ucuz değil, turistlerin değerlendirmeleriyle değerlendiriliyor.

Dombai'daki manzaralar Alpler'den farklıdır - romantik ve rahatlama. Yamaçlar bazen korkutucu, dağlar ise hantal, güçlü, sert ve bu onların benzersizliğidir.

Asansör ve ekipman çok karıştırılmaması için, önce eski ve yeni arasında ayrım yapmanız gerekir. Her ikisi de geçerli ve güvenlik seviyesi eşit derecede yüksek. Yolların ayrıntılı planı, siteye bir göz atmaya değer, onlar için ücret farklı. Eski kompleksi 5 adet asansörden, 3'ü ise 3'ünden oluşuyor. Asansör ne kadar yüksekse asansör numarası da o kadar yüksek.

Masanın kayak ücreti masanın üstündedir:

isim Fiyat yetişkin / çocuk, ova.
Yeni kompleks
Gondol 400/250
Gondola + tekerlekli sandalye 700/500
Her üçte üste 900/550
1 gün / 2 gün / 5 gün / 1400/850, 2540/1500, 5850/3500
Eski karmaşık
Sandalye 150/75
Sarkaç 200
Buggles kayak ağı 1 gün boyunca geçer 500

Dombai manzaraları

Dombai'nın başlıca turistik mekanları milli parklar, göller, gorges ve diğer doğal güzelliklerdir. Anıtlar, müzeler orada değil, dağcıların mezarlığını ziyaret edebilir, buralara pek çok turist gelir. Köyden biraz daha ileride, 10. yüzyılda inşa edilen, Yessentuki yönünde bulunan Teberdinsky Reserve ve Sentinsky Tapınağı'nı görebilirsiniz. Jeep kılavuzları diğer zarif yerleri gösterir. Dombay'daki her zamanki eğlencenin içinde bir bowling salonu, bilardo, sauna ve otellerde birkaç kulüp var.

Seyahat ipuçları

Her turist, unutulmaz bir şey satın almak için yeni bir yer arıyor. Dombay'da örme şeyler, bal, reçel, peynir, çay, tabak, figürin reçeli dikkat etmelidir. Pahalı hediyelerinden, bir koyun derisi palto, zarif iş hançer alabilirsiniz.

Bu köyü ziyaret eden pek çok kişi şunları tavsiye ediyor:

 1. El yapımı hediyelik eşyalar satın al
 2. Mussa-Achitara Dağı'nın yamacında bulunan otel "Plaka" ya gidin ve bir selfie çekin,
 3. Yokuşlu dağcıların anısına saygı duymak,
 4. Güneşlenebileceğiniz, sıcak şarap içebileceğiniz ve Kafkas Dağları'nın manzaralarına hayran kalacağınız Glade partilerini ziyaret edin.

Dombai'ya gezi düzenlemekte zorlananlar, özellikle köye giden yolla ilgili olarak çok uygun bir tur yapabilirler.

Related news

Dombay. 2018-2019 kışında dinlen image, picture, imagery


Dombay. 2018-2019 kışında dinlen 87


Dombay. 2018-2019 kışında dinlen 84


Dombay. 2018-2019 kışında dinlen 99


Dombay. 2018-2019 kışında dinlen 44


Dombay. 2018-2019 kışında dinlen 47


Dombay. 2018-2019 kışında dinlen 36