Çağdaş sanat ölmez. Tiyatro, sinema, edebiyat, mimarlık, müzik ve yetenek ...
Başparmak
  • Küresel değerlendirme ortalaması: 5 üzerinden 5,0
 

Başarıya ulaşmanın 8 yolu

Hayatta başarılı olmak ister misin? Sorunlarınızı hızlı bir şekilde çözmenizi öğretin!

1. Günlük öğelerin alternatif kullanımı

Çalışma rutininden dolayı, beyin belirli modellerde çalışmaya alışmaktadır.

Görev onu bu çerçeveden çıkarmak. Bunun için, bir alıştırma çok uygundur, örneğin: Bir yönetici, çalışanlara her gün gördükleri şeyleri verir: bir ataş, bir dergi, bir ayna, bir tarak - ve her bir kişinin maksimum sayı ile gelmesi için üç dakika verir. onun konusu için yeni yollar.

Örneğin, bir çalışan bir klipsle kapı açabileceğinizi, kulaklarınızı açabileceğinizi, camdaki notları çizebileceğinizi, anahtarlar arasındaki kiri temizleyebileceğinizi söyleyebilir. En çok çağrı yapan kişi kazandı. Bu egzersizin düzenli kullanımı, çeşitli problemlere beklenmedik çözümler bulmaya yardımcı olur.

2. rol modeli

Kendinizi zor bir durumda bulursanız, düşünün: sizin gibi bir ünlü karakterin sizin yerinizde ne yapmak istediğini.

Alıştırma değerlidir çünkü sizi bu hayatta olmak istediğiniz kişiye, ne tür kararlar vereceğinize geri götürür, böylece onları utanç veya pişmanlıkla hatırlamıyorsunuz.

Carnegie'nin kendisi bunu şöyle ifade etti: “Birisine bir şırıltı sormak istediğimizde, cebimizden beş dolarlık bir parça alalım, üzerinde resmedilen Lincoln'a bakın ve kendimize şunu sorun: Lincoln bu sorunu yaşarsa ne yapardı? ?”

Ama siz, tabii ki, size bir banknotun Amerikan başkanından daha fazla ilham veren birinin parlak imgesini kullanabilirsiniz - örneğin, Albert Einstein veya Elena Vaengi.

3. Kendisine karşı savaş

Kendi rakibiniz olun - şirketinizin çökmesi için nelerin yapılması gerektiğini anlamaya çalışın. Stratejist gibi düşün, zayıf noktalara vur.

Satışlar nasıl düşecek? Belki zayıf iletişim becerileri, kaba ve tutarsız satıcılar işe? Ve otoriteye kendiniz nasıl zarar verirsiniz? Belki de kendiniz programladığınız toplantılara geç olarak personele bağırmaya başlayabilirsiniz.

Şimdi düşün: belki de tüm bunlar zaten oluyor? “Kendinizle savaşın”, işinizin rakiplerinin gözünden bakarak, işinizin ne anlama geldiğini anlamanızı sağlar.

4. Yaratıcı strateji

Walt Disney Bazı alıştırmalar, ilk bakışta, gerçekten oyunculuk yeteneği gerektirir, ancak gerçekte herhangi bir kişi için erişilebilir ve verimli. NLP ile ilişkili birçok yaratıcılık tekniği.

Bunların arasında Walt Disney'in yaratıcılık stratejisini ya da “Yeni Kodun” oyununu anlatabiliriz ki bu da aşırı bir duruma ulaşmayı mümkün kılar.

İlk yöntem, kariyerinin başlangıcında ünlü çarpan ile geldi, bir garnizonun içinde toplanıp çoğunlukla rüyalar yemesi gerektiğinde. Odanın bir köşesinde bir yatak vardı, geri kalanı mobilyalarla dolu değildi.

Disney en hafif köşeye dönüştü ve bir Hayalperest'e dönüştü: Hayal gücüne tam bir destek vermek - sınırsız bir bütçeye sahip olsaydı hangi filmleri yapacağı hakkında düşünmek.

Daha sonra bir köşeye daha düz bir şekilde gitti ve bir Realist'e dönüştü: hangi projelerin bir gişe başarısı olacağını, filmlerden kestiği şeyin ne olacağını, ne izleyicinin sayılacağını hesaplamaya başladı.

Sonunda odanın köşelerinin en karanlıklarına yerleşti ve bir eleştirmen oldu, hayallerini mahvetti, gevrekler yaparak ve kendi naifliğiyle dalga geçti.

Bu küçük performanstan sonra yatağa oturdu ve bir deftere yazmaya başladı. Şimdi yeni filme dair net bir görüşü vardı.

5. Yaratıcılık kurulu

Bu, mantıksal bir alıştırmadan ziyade ilham kaynağıdır: “My Business” ı büyük yazı tahtasının tam ortasına yazın ve güzel bulduğunuz resimler çizin veya yapıştırın.

Tahtayı ofisinize asın ve derin yorgunluk anlarınız olduğunda ona bakın. Gerçek şu ki, resimlerin seçiminde bilinçaltında gündelik hayatınızın ne olması gerektiğine dair fikrinizi ortaya koymuşsunuzdur. Bu olumlu bir tutum döndürmeye yardımcı olacaktır.

6. Sözcüksel çokgen

Bu alıştırma, çalışanların beynini bir sloganla yola çıkmadan ya da bir yazı yazmadan önce “ısınmaya” yardımcı olur: kağıda bir çokgen çizerek, her bir köşesini rastgele bir kelime üzerine yazarak - örneğin “açlık”, “taş” , “Güneş”, “başlangıç”, “grip”, “İnek”. Sonra tüm köşeleri segmentlerle birleştirin ve ortaya çıkan tüm kombinasyonları yazın: “taş açlık”, “başlangıç ​​güneşi”, “inek taşı” vb.

Şimdi bu ifadelerin her birinin anlamını açıklamaya çalışın: örneğin, “inek taşı” bir ineğin karnındaki bir taştır ve “başlangıç ​​güneşi” bir iş meleğidir, doğru zamanda kurtarmaya gelir. Listeyi sonuna kadar geçirdiğinizde, şirketinizin misyonu ile ilgili parlak, akılda kalıcı bir reklam veya metin yapmak bir çocuğun oyuncağı gibi görünecektir.

7. "Beynin haritası"

Bu alıştırma çeşitli amaçlar için mükemmeldir, ancak işin zayıf noktalarının nerede saklandığını anlamanız gereken bir durumda en değerli olanıdır.

Büyük bir kâğıt parçasını alın ve şirketinizin bir resmini çizin. Örneğin, çalışanlar küçük insanlar veya fizyo-jimler biçiminde ve bunların işlevleri - bağlı oldukları oklar şeklinde.

Kişilerin ve fonksiyonlarının yanında, nakit akışları ayrı ayrı çizin, mevcut problemleri ve sizin için önemli görünen herhangi bir bilgiyi çizin. "Beyin haritası", bazı kişilerin, olayların ve problemlerin başkalarıyla nasıl bağlantılı olduğunu anlamanıza olanak tanır.

Harita hazır olduğunda, düşündüğünüzden aslında durum hakkında daha çok şey bildiğini anlayacaksınız - zorluklar ortaya çıkacak ve tam olarak kiminle bağlı oldukları netleşecektir. 8. Seni endişelendiren şeylerin listesi

Bu, ilham vermenin çok basit bir yoludur - aslında, beynin hoş olmayan düşünceler ve hislerle daha fazla karışması, işinizin krizden çıkmasına yardımcı olacak yollar hakkında düşünmek için daha az yer vardır. Tüm zihinsel parazitleri uygulayın - Sizi rahatsız eden her şeyin bir listesi ve daha sonra her bir sorunu ayrı ayrı analiz ederek, bununla başa çıkmak için birkaç alternatif yol önermektedir.

Bu yöntem iyidir, çünkü içine düştüğünüz katı bir sorun ağının hissiyatını ortadan kaldırır - aslında, kendi başına her problem hissettiğiniz kadar korkutucu değildir. Herhangi bir problem için bir tane bile değil, birkaç çözüm bulabilirsin.

Related news

Başarıya ulaşmanın 8 yolu image, picture
Başarıya ulaşmanın 8 yolu 95


Başarıya ulaşmanın 8 yolu 73


Başarıya ulaşmanın 8 yolu 49


Başarıya ulaşmanın 8 yolu 52